Newsy

PokerStars przegrywa pozew w Kentucky, musi zapłacić 1,3 miliarda dolarów odszkodowania

Sąd Najwyższy Kentucky zakończył w zeszłym tygodniu prawie dziesięcioletnią batalię prawną między stanem a PokerStars, orzekając, że gigant pokera online musi zapłacić Kentucky odszkodowanie w wysokości prawie 1,3 miliarda dolarów za oferowanie nielegalnych usług hazardowych online mieszkańcom tego stanu.

Orzeczenie Sądu Najwyższego, wydane w ubiegły czwartek, utrzymało w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego Franklin z 2015 roku.

Stanowi domagano się wypłacenia przez PokerStars 300 milionów dolarów odszkodowania, które operator pokera zebrał od mieszkańców Kentucky, którzy grali z nim w pokera w latach 2007–2011. Franklin Circuit Court podwoił tę kwotę, nakazując PokerStars zapłacenie prawie 900 milionów dolarów.

Amaya Appeals Kentucky Court Order

Operator pokera odwołał się od tego orzeczenia w Kentucky Court of Appeals, który w 2018 roku zmienił orzeczenie wydane przez jego niższego odpowiednika.

Sąd Apelacyjny orzekł dwa lata temu, że stan nie ma podstaw do wniesienia pozwu przeciwko PokerStars i że nie może zidentyfikować osób, które przegrały pieniądze grając w pokera na PokerStars.

Zgodnie z prawem stanu Kentucky, zakłady na wyścigi konne i loteria państwowa są jedynymi dozwolonymi formami hazardu. Jednak PokerStars przez lata obsługiwał lokalnych graczy w pokera online, zanim w kwietniu 2011 roku został całkowicie wygnany ze Stanów Zjednoczonych .

Sąd Najwyższy uchylił pierwotne orzeczenie

Sąd Najwyższy Kentucky w czwartek uchylił pierwotne orzeczenie przeciwko PokerStars i oddalił sprawę wniesioną w 2018 roku. W decyzji 4-3 sąd przywrócił pierwotne orzeczenie i podniósł kwotę odszkodowania należnego od operatora pokera online do 1,3 USD. miliardów z powodu narosłych przez lata odsetek.

Sędzia Samuel T. Wright napisał większość opinii sądu. W orzeczeniu czytamy, że Kentucky ma prawo do wniesienia pozwu i odzyskania „niezliczonych dolarów, które syndykat przestępczy kosztował Kentucky zbiorowo i indywidualnie”.

Justice Wright napisał, że „pieniądze wysłane na zagraniczne konta hazardowe przepadają, a państwo zostaje pozbawione podatków, do których ma prawo”.

Gubernator Kentucky Andy Beshear z zadowoleniem przyjął orzeczenie Sądu Najwyższego, mówiąc, że nagroda w wysokości 1,3 miliarda dolarów pozwoliłaby stanowi „wyjść z tej bolesnej pandemii”.

PokerStars jest obecnie własnością Flutter Entertainment po tym, jak wiosną tego roku związała się z byłą firmą operatora pokerowego The Stars Group. O orzeczeniu wydanym w zeszłym tygodniu w Kentucky Flutter powiedział, że istnieje „wiele dostępnych procedur prawnych” i jest przekonany, że „każda kwota, którą ostatecznie będzie zobowiązany zapłacić”, będzie tylko częścią tego, co zdaniem Sądu Najwyższego PokerStars musi zapłacić.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button