Newsy

Veikkaus tymczasowo wyłącza automaty do gier w wielu obszarach w wyniku ataku wirusa

Veikkaus, państwowy monopolista hazardowy Finlandii, poinformował w czwartek, że tymczasowo zamknie automaty do gier i automaty do gier w wielu obszarach w całym kraju skandynawskim, aby pomóc ograniczyć rozwój Covid-19.

Operator gier hazardowych rozpoczął zamykanie salonów gier i przełączanie automatów do trybu offline i spodziewa się, że zostanie to zakończone najpóźniej do soboty. Te operacje hazardowe pozostaną zamknięte do połowy grudnia, podała firma.

Wiadomości o zamykaniu salonów gier Veikkaus i zamykaniu automatów pojawiły się w momencie, gdy fińscy urzędnicy ds. Zdrowia poinformowali, że wskaźnik zakażeń Covid-19 w większości kraju „rośnie w zastraszającym tempie”.

Wiceprezes Veikkaus ds. Kanałów i Sprzedaży Jari Heino powiedział w czwartkowym oświadczeniu, że ściśle monitorują rozwój sytuacji pandemicznej w kraju i postępują zgodnie z instrukcjami urzędników ds. Zdrowia.

Wiceprezes Veikkaus powiedział, że szybko podjęli decyzję o zamknięciu części swojej działalności detalicznej w czwartek po tym, jak fińskie Ministerstwo Spraw Społecznych i Zdrowia zgłosiło wzrost liczby nowych przypadków Covid-19 we wszystkich okręgach szpitalnych, szczególnie w Helsinkach.

Veikkaus kontynuuje wprowadzanie obowiązkowej weryfikacji tożsamości w slotach

Tymczasem Veikkaus w tym miesiącu kontynuował wdrażanie nowych odpowiedzialnych kontroli hazardu, ponieważ stara się wzmocnić swoją politykę i praktyki dotyczące odpowiedzialności społecznej.

Firma wprowadziła w październiku obowiązkową weryfikację tożsamości w niektórych swoich automatach w ramach programu pilotażowego przed przyszłorocznym wdrożeniem środków identyfikacji w całej sieci.

Zgodnie z nowelizacją fińskiej ustawy o loteriach weryfikacja tożsamości graczy na automatach miała stać się obowiązkowa w punktach gier detalicznych w całym kraju od 2023 r. Jednak Veikkaus wezwał do wcześniejszego wdrożenia środków i zobowiązał się do ich wprowadzenia w styczniu 2021 r.

Środki te będą wymagały od graczy, którzy chcą grać na automatach Veikkaus, identyfikowania się za pomocą karty gracza Veikkaus, zatwierdzonej aplikacji mobilnej lub karty bankowej połączonej z bazą danych operatora gier hazardowych.

Veikkaus wprowadził obowiązkową weryfikację tożsamości na 100 automatach w październiku i rozszerzył ją na więcej urządzeń na początku listopada.

W związku z tym posunięciem firma powiedziała, że chce zbudować środowisko do gier, które umożliwi opiekę nad problemowymi graczami.

Veikkaus planował również usunąć około 3500 automatów do gry do końca roku i kolejne 4500 w ciągu następnych pięciu lat. Jednak później ogłosił plany wyłączenia 8000 urządzeń przed końcem roku, co oznacza, że do 2021 roku będzie miał 10500 maszyn.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button