DraftKings pojawia się w Wirginii na podstawie tymczasowego zezwolenia na zakłady sportowe

DraftKings pojawia się w Wirginii na podstawie tymczasowego zezwolenia na zakłady sportowe

Po uzyskaniu licencji BetMGM w Wirginii, DraftKing jest drugą marką zakładów sportowych wprowadzoną na rynek w tym stanie.

Marka otrzymała tymczasowe zezwolenie na zakłady sportowe. Dzięki temu Virginia staje się dwunastym stanem, w którym DraftKing uruchamia swoją mobilną aplikację bukmacherską. Odchodzący dostawca technologii bukmacherskich operatora, Kambi, otrzymał licencję dostawcy w stanie.

Współzałożyciel i dyrektor generalny DraftKings, Jason Robins, wyraził swoje podekscytowanie z powodu możliwości sprowadzenia operatora do Wirginii w samą porę na Super Bowl LV. Zgodnie z jego oświadczeniem marka przyniesie fanom sportu różnorodne opcje zakładów.

Dodał: „Dzięki naszemu podejściu do klienta, mamy nadzieję, że będziemy bukmacherami wybieranymi przez Virginian, którzy lubią mieć skórki w grze”.

Badanie preferencji klientów

Według badań przeprowadzonych przez DraftKings, fani sportu z Wirginii najczęściej stawiają zakłady na National Football League (NFL), następnie National Basketball Association (NBA), a następnie na futbol uniwersytecki.

Badanie wykazało również, że najbardziej ulubionymi drużynami NFL dla fanów sportu w Wirginii są The Washington Football, który choć ma siedzibę w stanie, gra w Maryland oraz Dallas Cowboys.

Jeśli chodzi o drużyny NBA, fani sportu z Wirginii wolą Los Angeles Lakers, Chicago Bulls i Washington Wizards przed jakimkolwiek innym zespołem z USA.

Wirginia jako pierwszy stan w USA wprowadziła zakłady sportowe online w 2021 roku, jeszcze przed stanem Michigan, po tym, jak FanDuel jako pierwsza marka zakładów sportowych uzyskała tymczasowe zezwolenie. DraftKings to druga marka Vulkan Vegas.

Po Wirginii i Michigan pojawią się inne stany, w których spodziewane jest uruchomienie gier online i zakładów sportowych w 2021 roku.

Aby zrekompensować straty finansowe spowodowane pandemią koronawirusa, ustawodawcy z Kentucky zapowiedzieli kolejną próbę legalizacji zakładów sportowych . Ponieważ uczyniło to wiele sąsiednich stanów, logiczne jest, aby Kentucky podążał za nimi.

Innym powodem legalizacji jest fakt, że wielu graczy wciąż może obejść zakaz zawierania zakładów, co może prowadzić do ogromnych strat państwa.

Podobnie sytuacja wygląda w Gruzji . Według badań wartość nielegalnych gier wynosi 1,5 miliarda dolarów. Legalizacja wprowadzi te pieniądze na legalny rynek w kraju.

Zgodnie z oświadczeniem Virginia Lottery, aplikacja FanDuel otrzymała „istotne i preferowane rozważenie” ze względu na partnerstwo z Washington Football Team.

BetMGM jest trzecią marką, która otrzymała zezwolenie po FanDuel i DraftKings. Po trzech firmach pojawią się MGM Resorts i Entain.

Zgodnie z ustawodawstwem Wirginii tylko 12 marek mobilnych może zostać uruchomionych. Za pozwolenie na licencję będą musieli zapłacić 250 000 USD. Stawka podatku została ustalona na 15% dochodu brutto.