Entain wykazuje zainteresowanie australijską firmą bukmacherską Tabcorp

Entain wykazuje zainteresowanie australijską firmą bukmacherską Tabcorp

Entain Plc złożył niewiążącą ofertę dla działu zakładów i mediów największej australijskiej firmy hazardowej Tabcorp Holdings Ltd.

Entain prawdopodobnie zamierza połączyć swoją istniejącą australijską działalność z Tabcorp Holding, ale według przedstawicieli firmy rozmowy te są na wczesnym etapie.

Tabcorp stwierdził, że oferta Entain będzie miała konkurencję, ponieważ w ostatnich tygodniach australijska firma otrzymała „szereg niezamówionych propozycji i propozycji”.

Transakcja jest ważna dla notowanego na giełdzie londyńskiego właściciela sieci zakładów bukmacherskich Ladbrokes, ponieważ wzmocni pozycję firmy w regionie.

Największa dywizja Tabcorp

Największym oddziałem australijskiej firmy jest Wagering & Media po biznesie Lotteries & Keno. Latem 2020 roku Tabcorp zarobił 5,22 miliarda dolarów australijskich (3,98 miliarda dolarów) z Wagering & Media, co stanowi 40% przychodów firmy.

David Brohan, analityk Goodbody, powiedział w notatce do klientów: „Biorąc pod uwagę skonsolidowany charakter rynku australijskiego, możliwości, na które warto zwrócić uwagę, są ograniczone”.

Dodał: „Zakładając, że jakakolwiek transakcja została zawarta po właściwej cenie, widzimy pozytywne strony transakcji”.

Entain złożył oświadczenie w odpowiedzi na spekulacje dotyczące przyszłej fuzji z Tabcorp Holdings. Potwierdził złożenie australijskiej firmie oferty przejęcia jej działalności w zakresie zakładów i mediów.

Zgodnie z oświadczeniem dyskusje są na wczesnym etapie , więc na razie nic nie można potwierdzić, ale brytyjska firma powiedziała, że potencjalna transakcja będzie zgodna z jej obecną strategią M&A dotyczącą ekspansji na regulowanych rynkach międzynarodowych Vulkan Vegas.

Jeśli fuzja się powiedzie, Tabcorp będzie częścią istniejącego australijskiego biznesu Entain, aby stworzyć wiodącą, zintegrowaną, wielokanałową i wielomarkową firmę oferującą zakłady .

Po ogłoszeniu wiadomości, akcje Tabcorp wzrosły we wtorek o 9% w obrocie Sidney, wyceniając firmę na 9,9 miliarda dolarów australijskich.

W listopadzie ubiegłego roku australijska firma musiała spotkać się z wysoką grzywną za naruszenie prawa hazardowego Nowej Południowej Walii. Strata była znacząca, a korzyści z przyszłej transakcji z Entainem to zrekompensują.

W międzyczasie Entain odrzucił ofertę o wartości 11 miliardów dolarów od MGM Resort. Wyjaśnienia potęgi hazardu były takie, że oferta znacznie zaniżała wartość firmy.

Nawet po tym, jak MGM zdecydowało się na włączenie do swojej oferty zarówno gotówki, jak i akcji, Entain nadal odmawiał.

Po kilku próbach przejęcia brytyjskiej marki MGM ogłosiło w zeszłym miesiącu, że nie jest już zainteresowane przyszłą fuzją, która miała przynieść korzyści obu firmom.