FSB przygotowuje się do debiutu w amerykańskich zakładach sportowych z certyfikatem GLI

FSB przygotowuje się do debiutu w amerykańskich zakładach sportowych z certyfikatem GLI

Dostawca zakładów sportowych i platformy iGaming FSB ogłosił, że zapewnił Gaming Laboratories International certyfikat GLI 33 dla swojej oferty zakładów sportowych przed planowanym wejściem na rynek zakładów w USA.

Uzyskanie certyfikatu GLI 33 oznacza, że produkty FSB spełniają standardy GLI 33 Event Wagering Systems.

Chociaż dostawca platformy nadal musi upewnić się, że jego rozwiązania dotyczące zakładów spełniają wymagania w każdym stanie, w którym chce je wprowadzić, certyfikacja GLI oznacza, że produkty te spełniają najwyższe standardy integralności i pomogą FSB przyspieszyć proces zatwierdzania regulacyjnego w każdym stanie ustawił się na celowniku.

Dyrektor naczelny FSB Dave McDowell powiedział, że uzyskanie certyfikatu GLI 33 było kolejnym wielkim kamieniem milowym dla jego firmy. Dodał, że widzą ogromny potencjał swoich rozwiązań i usług na szybko rozwijających się regulowanych rynkach USA, a niedawny certyfikat daje im platformę „do udowodnienia, że nasze technologie mogą sprostać dokładnie potrzebom operatorów i graczy w całej Ameryce Północnej”.

FSB ogłosiło plany wejścia na rynek amerykański na początku tego roku po burzliwym 2019. W zeszłym roku brytyjska spółka zależna FSB Technology (UK) Limited stanęła w obliczu przeglądu swojej licencji po tym, jak dobrowolnie zawiesiła działalność na swojej brytyjskiej marce Blackbet . Inna brytyjska marka zasilana przez FSB, Black Type, została administrowana na początku tego roku.

Szybkie i bezpośrednie zatwierdzenie

O swoim certyfikacie GLI 33 Bob Akeret, wiceprezes ds. Operacyjnych w Ameryce Północnej w FSB, powiedział, że są zachwyceni, że uzyskali ten certyfikat dla swojej platformy zakładów sportowych i że to dowodzi, że spełniają „najwyższe standardy uczciwości” przed ich USA debiut rynkowy Vulkan Vegas.

Pan Akeret powiedział następnie, że zatwierdzenie ich certyfikacji było „szybkie i proste” i że jest to prawdziwy dowód na „możliwości techniczne naszej wysoko rozwiniętej platformy”.

Pan Akeret został wyznaczony do kierowania ekspansją FSB w USA pod koniec zeszłego miesiąca. Dołączył do Resorts Digital Gaming, operatora gier online z siedzibą w New Jersey, gdzie pełnił funkcję dyrektora operacyjnego i obsługi klienta. W czasie pracy z tym operatorem, Pan Akeret uruchomił swoje pierwsze detaliczne i cyfrowe zakłady sportowe w New Jersey, a także stronę internetową fantasy sport opartą na FSB.

Jego rola w FSB obejmuje dopracowanie platformy i oferty produktów i usług dostawcy technologii na rynek północnoamerykański oraz pomoc zespołowi ds. Rozwoju biznesowego firmy w lokalizacji zarówno detalicznej, jak i cyfrowej technologii bukmacherskiej online.

Pan Akeret pracuje w biurze FSB w New Jersey i podlega bezpośrednio dyrektorowi operacyjnemu firmy Glennowi Elliottowi.