Golden Nugget Online Gaming zamyka fuzję SPAC i wchodzi na giełdę

Golden Nugget Online Gaming zamyka fuzję SPAC i wchodzi na giełdę

Amerykańska firma hazardowa Golden Nugget Online Gaming (GNOG) zakończyła we wtorek wcześniej ogłoszoną fuzję ze spółką specjalnego przeznaczenia i ma rozpocząć handel na NASDAQ dzisiaj, 30 grudnia.

GNOG został przejęty przez Landcadia Holdings II, Inc., firmę zajmującą się czekami in blanco założoną w zeszłym roku przez teksańskiego biznesmena Tilmana Fertittę i nowojorską Jefferies Financial Group. Pan Fertitta jest również właścicielem sieci kasyn Golden Nugget, a także samego GNOG.

Akcjonariusze Landcadii głosowali za połączeniem jednostek na specjalnym posiedzeniu, które odbyło się we wtorek. Pierwotne posiedzenie zaplanowano na 18 grudnia, ale zostało ono odroczone, ponieważ nie było wystarczającej liczby głosów inwestorów, aby rozwiązać problem.

Po tym, jak proponowana kombinacja uzyskała we wtorek wystarczające poparcie akcjonariuszy, Landcadia zmieniła nazwę na Golden Nugget Online Gaming, Inc. Nowo utworzony podmiot wejdzie dziś na giełdę NASDAQ i będzie handlował pod symbolem giełdowym GNOG.

Pan Fertitta i Jefferies utworzyli Landcadię i weszli na giełdę w 2019 roku. Firma zajmująca się czekami in blanco zebrała 316 milionów dolarów na przejęcie. W czerwcu pojawiły się wiadomości, że celem przejęcia będzie firma zajmująca się grami online i zakładami sportowymi pana Fertitty.

Ekspansja w USA

Teraz, gdy fuzja SPAC została sfinalizowana, pan Fertitta będzie nadal pełnił funkcję CEO i Przewodniczącego GNOG. Thomas Winter zachowa swoją funkcję prezesa firmy zajmującej się hazardem internetowym, a pozostali członkowie zespołu GNOG również będą zajmować poprzednie role Vulkan Vegas.

Pan Fertitta powiedział, że jest zadowolony, że połączenie zostało ostatecznie zamknięte i że widzą „ogromne możliwości w dziedzinie gier online i są podekscytowani, że mogą być jego częścią”.

Jako spółka publiczna GNOG będzie kontynuować ekspansję w różnych stanach, w których gry online i zakłady sportowe są legalne.

W zeszłym miesiącu firma zawarła ważną umowę w Illinois, ponieważ stanowy rynek hazardowy znajduje się w środku największej ekspansji od wielu lat. GNOG nawiązał współpracę z Danville Development w celu utworzenia spółki joint venture i zbudowania kasyna pod marką Golden Nugget we wschodnio-środkowym mieście Danville w Illinois.

Zgodnie z warunkami partnerstwa GNOG z Danville Development, firma pana Fertitty będzie oferować wyłącznie zakłady sportowe online i cyfrowe produkty kasynowe w przyszłym kasynie.

Ponownie w listopadzie firma GNOG podpisała umowę z Greenbrier Hotel Corporation dotyczącą oferowania gier online i zakładów sportowych z kasynem The Greenbrier w White Sulphur Springs w Zachodniej Wirginii.

Partnerstwo GNOG z The Greenbrier zapewniło operatorowi gier hazardowych dostęp do wszystkich czterech prywatnych rynków gier online w USA, przy czym pozostałe trzy to New Jersey, Michigan i Pensylwania.