Japonia potwierdza plan zniesienia podatku od wygranych w kasynie

Japonia potwierdza plan zniesienia podatku od wygranych w kasynie

Japonia postanowiła nie opodatkować wygranych cudzoziemców niebędących rezydentami w przyszłych kasynach tego kraju w nadziei, że przyciągnie więcej zagranicznych graczy.

Przewodniczący Komisji Badawczej ds. Systemu Podatkowego rządzącej Partii Liberalno-Demokratycznej, Akira Amari, zasygnalizował na początku tego tygodnia, że ustawodawcy rozważają zniesienie tzw. Podatku u źródła od wygranych w kasynie.

Japonia rozważa zniesienie podatku od wygranych przez cudzoziemców w kasynie

Ten ruch został dzisiaj potwierdzony przez pana Amari. Powiedział, że centralny rząd Japonii obawia się, że wprowadzenie podatku u źródła odstraszy zagranicznych hazardzistów, gdy pierwsze w kraju kasyna w stylu Makau w końcu zostaną otwarte.

Pan Amari dalej wyjaśnił, że „byłoby to bez znaczenia, gdyby nikt nie przychodził do zintegrowanych kurortów po ich zbudowaniu” oraz że japońskie kasyna muszą „odpowiadać międzynarodowym standardom”.

Japonia zalegalizowała hazard w kasynach pod koniec 2016 r. Zgodnie z narodowym statutem hazardowym kasyna mogą działać jedynie jako część większych, zintegrowanych kurortów, które obejmują między innymi duże hotele, sale konferencyjne i powierzchnie handlowe oraz powierzchnie handlowe.

Rząd centralny Japonii planuje wydać do trzech licencji dla trzech ośrodków kasyn w różnych częściach kraju.

Legalizację gier kasynowych w celu przyciągnięcia większej liczby zagranicznych turystów poparli były premier Japonii Shinzo Abe i jego następca Yoshihide Suga. Pan Suga był przez długi czas głównym sekretarzem gabinetu pana Abe, zanim we wrześniu ubiegłego roku został najwyższym urzędnikiem w kraju Vulkan Vegas.

Brak polityki podatkowej w pakiecie reformy podatkowej

Plan zniesienia wcześniej proponowanego podatku od wygranych w kasynie zostanie uwzględniony w pakiecie reform podatkowych na 2021 rok . Pakiet ma zostać opracowany i przedstawiony przez rządzącą Partię Liberalno-Demokratyczną i jej młodszego partnera koalicyjnego do 10 grudnia.

Zgodnie z obecnymi ustaleniami wygrane w kasynie byłyby opodatkowane w taki sam sposób, jak wygrane zakłady na wyścigach konnych . - Wygrane mieszkańców Japonii będą opodatkowane na podstawie deklarowanych wygranych - wyjaśnił Amari.

Podatek u źródła od wygranych cudzoziemców niebędących rezydentami został po raz pierwszy zaproponowany w grudniu 2019 r. Zgodnie z tym planem Japonia nałożyłaby podatek na różnicę między wartością żetonów zakupionych przez zagranicznych graczy a liczbą żetonów, które zamieniają one z powrotem na gotówkę. . Japońscy prawodawcy powiedzieli w zeszłym roku, że taki system podatkowy ułatwi wszelkie badania podatkowe i dochodzenia, które mogą mieć miejsce w przyszłości.

Rząd centralny Japonii zacznie przyjmować wnioski o licencje kasyn 1 października 2021 roku. Początkowo okno składania wniosków o licencję miało zostać otwarte 4 stycznia 2021 r. I zamknięte 30 lipca tego samego roku, ale pandemia Covid-19 zmusiła prawodawców do przesunięcia pierwotnego harmonogramu o dziewięć miesięcy. Wnioski o licencje będą przyjmowane do 28 kwietnia 2022 r.