Partypoker opuszcza nieregulowane rynki w ramach trwającej transformacji nadrzędnego GVC

Partypoker opuszcza nieregulowane rynki w ramach trwającej transformacji nadrzędnego GVC

Internetowy pokój pokerowy partypoker ma zamiar opuścić kilkanaście nieuregulowanych terytoriów, ponieważ jego firma macierzysta, GVC Holdings, przyspiesza przygotowania do wycofania wszystkich swoich marek z szarych rynków.

Serwis informacyjny PokerIndustryPRO poinformował w poniedziałek, że posiadacze kont partypoker z wielu krajów, w tym z Polski, Norwegii i Czarnogóry, otrzymali w zeszłym tygodniu wiadomości od operatora informujące ich o zbliżającym się wyjściu z gry.

Od dziś, 1 grudnia, gracze ze wszystkich dotkniętych krajów nie będą już mogli wpłacać środków. Gra we wszystkich tych krajach zostanie zawieszona 17 grudnia. Obecni gracze będą mogli zalogować się i poprosić o wypłaty.

Wszystkie zwroty pieniędzy należne graczom zostaną przelane na ich konta do 23 grudnia. Jednak wszystkie nagrody bezgotówkowe, w tym punkty lojalnościowe i niewykorzystane bilety turniejowe, stracą ważność 17 grudnia.

Twitch i menedżer społeczności Partypoker, Colette Stewart, powiedzieli na forum dyskusyjnym pokoju pokerowego na Discordzie, że „do połowy grudnia nie będziemy już oferować naszych usług na nieuregulowanych rynkach pokerowych po podjęciu decyzji przez kierownictwo”. GVC będzie się koncentrować wyłącznie na „regulowanych, w pełni licencjonowanych rynkach”.

Szybkie wyjście jako część strategii większych rynków regulowanych

Szybkie wyjście Partypoker z nieuregulowanych terytoriów następuje po ogłoszeniu przez GVC w listopadzie decyzji o wycofaniu wszystkich swoich marek z szarych i nieuregulowanych rynków w ramach zobowiązania do działania na rynkach w 100% regulowanych Vulkan Vegas.

Obecnie rynki regulowane stanowią około 96% przychodów grupy GVC. Firma podała w zeszłym miesiącu, że 99% jej przychodów będzie pochodzić z rynków regulowanych lub regulowanych do końca roku, a 100% jej przychodów będzie pochodzić z rynków regulowanych do końca 2023 r.

„Wyłączne skupienie się GVC na rynkach regulowanych” ma również pomóc firmie w ekspansji na szybko rozwijających się rynkach hazardu online i zakładów sportowych w USA. Amerykańska spółka joint venture z operatorem kasyn MGM Resorts International, ROAR Digital, weszła do kilku stanów, w których iGaming i zakłady sportowe stały się legalne w ostatnich latach i planuje dalszą ekspansję w miarę dołączania kolejnych stanów.

Kontrowersyjne operacje GVC w Turcji, rynku, na którym legalny hazard jest oferowany tylko przez organizację państwową, mogły uniemożliwić tej grupie hazardowej uzyskanie licencji w Nevadzie w zeszłym roku. Organy regulacyjne ze stanu Silver State ostatecznie przyznały GVC licencję, ale nie bez poważnego rozważenia wątpliwych operacji.

GVC kilka lat temu odciążył swoją turecką spółkę zależną, ale jej obecność w tym kraju nigdy nie przestała budzić kontrowersji i problemów regulacyjnych u giganta hazardowego. Nieoczekiwanie tego lata HM Revenue & Customs ogłosiło, że bada „potencjalne przestępstwa korporacyjne” ze strony byłej tureckiej firmy GVC.

Odejście GVC z nieregulowanych rynków jest częścią szerszego planu firmy, aby zmienić nazwę na Entain plc. Mówi się, że posunięcie to odzwierciedla „fundamentalne zmiany”, które zaszły zarówno w firmie, jak iw szeroko rozumianej branży hazardowej.