PokerStars przegrywa pozew w Kentucky, musi zapłacić 1,3 miliarda dolarów odszkodowania

PokerStars przegrywa pozew w Kentucky, musi zapłacić 1,3 miliarda dolarów odszkodowania

Sąd Najwyższy Kentucky zakończył w zeszłym tygodniu prawie dziesięcioletnią batalię prawną między stanem a PokerStars, orzekając, że gigant pokera online musi zapłacić Kentucky odszkodowanie w wysokości prawie 1,3 miliarda dolarów za oferowanie nielegalnych usług hazardowych online mieszkańcom tego stanu.

Orzeczenie Sądu Najwyższego, wydane w ubiegły czwartek, utrzymało w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego Franklin z 2015 roku.

Stanowi domagano się wypłacenia przez PokerStars 300 milionów dolarów odszkodowania, które operator pokera zebrał od mieszkańców Kentucky, którzy grali z nim w pokera w latach 2007–2011. Franklin Circuit Court podwoił tę kwotę, nakazując PokerStars zapłacenie prawie 900 milionów dolarów.

Amaya Appeals Kentucky Court Order

Operator pokera odwołał się od tego orzeczenia w Kentucky Court of Appeals, który w 2018 roku zmienił orzeczenie wydane przez jego niższego odpowiednika.

Sąd Apelacyjny orzekł dwa lata temu, że stan nie ma podstaw do wniesienia pozwu przeciwko PokerStars i że nie może zidentyfikować osób, które przegrały pieniądze grając w pokera na PokerStars.

Zgodnie z prawem stanu Kentucky, zakłady na wyścigi konne i loteria państwowa są jedynymi dozwolonymi formami hazardu. Jednak PokerStars przez lata obsługiwał lokalnych graczy w pokera online, zanim w kwietniu 2011 roku został całkowicie wygnany ze Stanów Zjednoczonych .

Sąd Najwyższy uchylił pierwotne orzeczenie

Sąd Najwyższy Kentucky w czwartek uchylił pierwotne orzeczenie przeciwko PokerStars i oddalił sprawę wniesioną w 2018 roku. W decyzji 4-3 sąd przywrócił pierwotne orzeczenie i podniósł kwotę odszkodowania należnego od operatora pokera online do 1,3 USD. miliardów z powodu narosłych przez lata odsetek Vulkan Vegas.

Sędzia Samuel T. Wright napisał większość opinii sądu. W orzeczeniu czytamy, że Kentucky ma prawo do wniesienia pozwu i odzyskania „niezliczonych dolarów, które syndykat przestępczy kosztował Kentucky zbiorowo i indywidualnie”.

Justice Wright napisał, że „pieniądze wysłane na zagraniczne konta hazardowe przepadają, a państwo zostaje pozbawione podatków, do których ma prawo”.

Gubernator Kentucky Andy Beshear z zadowoleniem przyjął orzeczenie Sądu Najwyższego, mówiąc, że nagroda w wysokości 1,3 miliarda dolarów pozwoliłaby stanowi „wyjść z tej bolesnej pandemii”.

PokerStars jest obecnie własnością Flutter Entertainment po tym, jak wiosną tego roku związała się z byłą firmą operatora pokerowego The Stars Group. O orzeczeniu wydanym w zeszłym tygodniu w Kentucky Flutter powiedział, że istnieje „wiele dostępnych procedur prawnych” i jest przekonany, że „każda kwota, którą ostatecznie będzie zobowiązany zapłacić”, będzie tylko częścią tego, co zdaniem Sądu Najwyższego PokerStars musi zapłacić.