Rząd Wielkiej Brytanii w końcu rozpocznie przegląd ustawy o hazardzie

Rząd Wielkiej Brytanii w końcu rozpocznie przegląd ustawy o hazardzie

Długo oczekiwany przegląd brytyjskiego prawa hazardowego ma zostać uruchomiony w przyszłym tygodniu i obejmować propozycje surowszych przepisów w prawie wszystkich obszarach krajowej branży hazardowej o wartości 14,5 miliarda funtów.

The Guardian poinformował w piątek, że przegląd ma się rozpocząć już w poniedziałek, 7 grudnia, po pierwszym wezwaniu do przedstawienia dowodów. Zakres zadań zostanie opublikowany po uruchomieniu przeglądu, aby dać pierwsze spojrzenie na to, jak można kształtować przemysł hazardowy i jakie reformy są w przygotowaniu.

Flutter Boss mówi, że przegląd hazardu w Wielkiej Brytanii jest „bardzo potrzebny”

Rząd Wielkiej Brytanii inicjuje rewizję po narastającej presji ze strony działaczy anty-hazardowych, w tym wpływowych posłów, którzy od lat wzywają do podjęcia surowszych środków.

Znawcy poinformowali The Guardian, że zmiany, które będą rozważane podczas przeglądu, będą obejmować wprowadzenie ograniczenia stawek online, surowsze kontrole przystępności cenowej, system testowania nowych produktów, zakaz sponsorowania sportu i innych ograniczeń reklamowych oraz nowe wysiłki zająć się czarnym rynkiem.

Długoletni lobbyści na rzecz ostrzejszych zasad prawdopodobnie z radością powitają wiadomość o rozpoczęciu przeglądu, który może cofnąć ogromne sekcje Ustawy o grach hazardowych z 2005 r., Statutu, który dał początek uregulowanemu hazardowi online w Wielkiej Brytanii.

Jednak firmy oferujące gry hazardowe online obawiają się, że zaostrzone przepisy mogą utrudnić regulację czarnego rynku, na który składają się nielicencjonowani operatorzy, z których wielu nie zwraca uwagi na odpowiedzialne praktyki hazardowe i praktyki przeciwdziałania praniu pieniędzy, a także bezpieczeństwo klientów Vulkan Vegas.

BoyleSports otrzymuje w Wielkiej Brytanii policzek regulacyjny z powodu słabej kontroli AML

Recenzja

Źródła poinformowały The Guardian, że Departament ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS) przeanalizuje prawie każdy obszar brytyjskiego prawa hazardowego, który w jednym ze źródeł określił „listę zakupów reformatora”.

Jednym z kluczowych obszarów, którymi zajmie się przegląd, będą kasyna online i automaty do gier online. Zgodnie z obowiązującymi przepisami gracze z Wielkiej Brytanii mogą obstawiać nieograniczone kwoty online. Posłowie rozważą, czy należy wprowadzić maksymalny limit stawki.

Oprócz ograniczenia stawek ministrowie omówią również, czy operatorzy gier hazardowych powinni być zobowiązani do wprowadzenia limitu miesięcznych strat i przeprowadzania surowszych kontroli przystępności cenowej, aby upewnić się, że ich klienci nie stawiają więcej, niż mogliby sobie pozwolić.

Ladbrokes, Paddy Power Face Criticism za ułatwianie osobom niepełnosprawnym uprawiania hazardu w nadmiernych ilościach

Inne propozycje, które zostaną poddane przeglądowi przez DCMS, obejmują system testowania nowych produktów hazardowych , który pomógłby organom regulacyjnym określić, czy te nowe produkty powinny zostać udostępnione w Wielkiej Brytanii i ile można na nie wydać.

Reklamy hazardowe i marketing to kolejny temat, który zostanie omówiony. Działacze od dawna wzywają do ograniczenia sponsorowania sportu i oczekuje się, że wkrótce rozpocznie się przegląd, który obejmie bardziej rygorystyczne zasady, w tym ograniczenia dotyczące logo firm hazardowych na koszulkach klubów piłkarskich.

Oferty promocyjne, takie jak bonusy i darmowe zakłady, również będą stanowić część zakresu oczekującej recenzji. Wielu licencjonowanych w Wielkiej Brytanii operatorów zostało ukaranych grzywną przez Gambling Commission za naruszenia związane z tymi ofertami, a także z tak zwanymi programami VIP, które traktują bogatych graczy w różne zachęty i kompozycje, aby zachęcić ich do hazardu jeszcze większych kwot.