Shay Segev opuszcza Entain po lepszą ofertę

Shay Segev opuszcza Entain po lepszą ofertę

Entain plc ogłosił, że dyrektor generalny Shay Segev wyraził zamiar opuszczenia firmy, składając zawiadomienie. Segev opuszcza globalną grupę zakładów sportowych i gier hazardowych, wcześniej znaną jako GVC Holdings PLC, aby zostać współzarządzającym prywatną globalną platformą transmisji sportowych DAZN.

Zgodnie z umową Segeva ma sześć miesięcy na pozostanie na swoim stanowisku lub do powołania następcy. Zarząd poszukuje obecnie jego następcy.

Przewodniczący Barry Gibson wyraził ubolewanie, że pozwolił odejść dyrektorowi generalnemu, ale stwierdził, że Entain nie może dorównać nagrodzie obiecanej Segevowi w DAZN.

W swoim oświadczeniu dotyczącym urlopu Shay Segev, dyrektor generalny Entain, powiedział, że po pięciu latach pracy w firmie jest mu przykro. Wyjaśnił, że oferta DAZN daje mu inną szansę.

Segev wyjaśnił również, że jego odejście nie miało nic wspólnego z niedawnym zainteresowaniem ze strony MGM Resorts. Dodał: „W pełni popieram decyzję Zarządu o odrzuceniu ich propozycji. Entain ma wspaniały zespół liderów i ekscytującą przyszłość dzięki swojej strategii rozwoju i zrównoważonego rozwoju, a ja zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby nadal wspierać firmę”.

Bez zmian w ofercie MGM Resorts

Według Gibsona, rezygnacja Segeva nie zmieni stanowiska Entaina w transakcji MGM Resorts International. „Zarząd pozostaje jednomyślny w naszej ocenie, że propozycja znacząco zaniża wartość Spółki i jej perspektyw.”

W zeszłym roku Entain odrzucił ofertę złożoną przez giganta kasyna na 10 miliardów dolarów, stwierdzając, że cena gotówkowa jest zbyt niska. Po pierwszej ofercie pojawiła się kolejna za 11 miliardów dolarów, która wciąż została odrzucona. Brytyjska potęga gier hazardowych pozostawiła otwarte drzwi do dalszej dyskusji.

W odpowiedzi MGM Resorts zaczęło dyskutować o sposobach uczynienia transakcji bardziej atrakcyjną, oferując akcje, a także gotówkę.

Na wypadek, gdyby Entain preferował zysk pieniężny, Barry Diller, miliarder i prezes IAC, największego akcjonariusza MGM Resort, stwierdził, że jego firma jest gotowa zainwestować więcej w amerykańskiego giganta kasynowego, aby transakcja zakończyła się sukcesem.

Partnerstwo pomiędzy MGM Resorts i Entain przyniesie korzyści obu firmom. Przyszła fuzja zapewni swoim klientom najlepsze wrażenia z kasyn online i zakładów sportowych.

Niezależnie od korzyści dla brytyjskiej potęgi hazardowej, nadal nie ma potwierdzenia, czy fuzja nastąpi w najbliższym czasie. Diller powiedział, że jest sceptyczny, że amerykańska grupa kasyn z powodzeniem przejmie brytyjską firmę hazardową Entain. Ale miliarder dodał, że cokolwiek stanie się z umową, MGM Resorts wciąż ma przed sobą wiele możliwości.