Tabcorp grozi mandatem NSW za nielegalny hazard

Tabcorp grozi mandatem NSW za nielegalny hazard

Australijski operator hazardowy Tabcorp został ukarany karą w wysokości 30 000 dolarów australijskich w Nowej Południowej Walii za naruszenia stanowych przepisów dotyczących reklam hazardu.

Kara została nałożona w zeszłym tygodniu przez Sąd Okręgowy Downing Center w Sydney, gdzie Tabcorp przyznał się do naruszenia państwowych przepisów reklamowych.

Naruszenia hazardowego giganta sięgają grudnia 2019 r., Kiedy wielu byłych klientów Tabcorp otrzymało reklamę hazardową oferującą zakłady bonusowe od operatora na ich kontach na Instagramie za pośrednictwem historii na Instagramie.

Ladbrokes, Neds osiągnął rekordową grzywnę w NSW za nielegalne reklamy

Zgodnie z prawem hazardowym Nowej Południowej Walii lokalnie licencjonowani operatorzy zakładów sportowych nie mogą publikować reklam zawierających zachęty zachęcające klientów do udziału lub częstego udziału w grach hazardowych.

Liquor & Gaming NSW, stanowy organ nadzorujący hazard, przeprowadził dochodzenie w sprawie reklamy na Instagramie i odkrył, że Tabcorp przeprowadził kampanię reklamową 13 i 14 grudnia za pośrednictwem Instagram Stories, skierowaną do graczy, którzy mieli konta u operatora hazardu, ale je zamknęli .

Reklamę otrzymało około 900 byłych klientów Tabcorp z Nowej Południowej Walii. Liquor & Gaming NSW stwierdziło, że dane tych graczy zostały przekazane firmie macierzystej Instagrama, Facebookowi, przed rozpoczęciem kampanii reklamowej.

Nieumyślny błąd ludzki

Po stwierdzeniu naruszeń przez stanowe organy regulacyjne Tabcorp został skazany i ukarany grzywną w sądzie lokalnym Downing Centre w Sydney w ostatnią środę. Firma przyznała się do naruszenia przepisów reklamowych dotyczących hazardu w Nowej Południowej Walii Vulkan Vegas.

Tabcorp powiedział również w sądzie, że dane 900 osób, które zdecydowały się zamknąć swoje konta u operatora, zostały udostępnione Instagramowi z powodu nieumyślnego błędu ludzkiego.

Unibet ukarany grzywną w Nowej Południowej Walii za łamanie zasad reklamy hazardu

Realizując swój osąd, Magistrat Erin Kennedy powiedziała w zeszłym tygodniu, że niektóre z tych 900 osób mogło zdecydować się na zamknięcie swoich kont z powodu problemu z hazardem i nie powinny być narażone na reklamy zachęcające ich do udziału w grach hazardowych.

Sędzia Kennedy powiedział dalej, że Tabcorp miał historię nieprzestrzegania zasad i przepisów państwowych, co mu nie pomogło. Firmie nakazano zapłacenie ponad 14000 dolarów australijskich grzywien i kosztów latem 2019 roku za oferowanie nielegalnych zachęt do hazardu w stanie.

Sędzia Kennedy zauważył ponadto, że skazanie firmy i grzywna powinny służyć jako ogólny środek odstraszający, ale także jako szczególny środek odstraszający, aby zapewnić, że główny operator gier hazardowych przestrzega przepisów Nowej Południowej Walii.

W zeszłym tygodniu Tabcorp został ukarany grzywną w wysokości 18 000 AUD, a także zapłacił 12 276 AUD tytułem opłat prawnych.

Tabcorp nie był jedynym operatorem hazardowym, któremu w ostatnich miesiącach nałożono grzywnę w Nowej Południowej Walii. Na początku tego roku Ladbrokes Australia i Neds otrzymały rekordową sumę 207 500 dolarów australijskich za oferowanie zachęt do hazardu, które naruszały stanowe prawa i regulacje.