Ustawodawcy z Minnesoty próbują zalegalizować zakłady sportowe w stanie

Ustawodawcy z Minnesoty próbują zalegalizować zakłady sportowe w stanie

W wielu stanach zakłady hazardowe doznały znacznych strat finansowych z powodu pandemii koronawirusa. Dla wielu z nich najbardziej skutecznym środkiem kompensującym spadek przychodów jest legalizacja zakładów sportowych.

W tym tygodniu dwóch prawodawców Minnesoty wprowadzi ustawę, która ma na celu zalegalizowanie zakładów sportowych w stanie, który jest obecnie legalny w większości stanów, w tym w Iowa i Południowej Dakocie.

Według republikańskiego przedstawiciela Patricka Garafalo, który wraz z demokratyczną senatorem Karlą Bigham są dwiema osobami sponsorującymi ten projekt, jeśli Południowa Dakota może to zrobić, to samo stanie się z Minnesotą.

Garafalo dodał: „Pozwól konsumentom na bezpieczne doświadczenie, dobrą ochronę konsumentów, a jednocześnie pozbądź się niektórych przestępstw zorganizowanych, które mogą mieć miejsce za te pieniądze” - powiedział Garofalo.

Motywacja do rachunku

Według Garafalo, przychody są jednym z największych czynników motywujących do rachunku, ale nie jedynym. Według niego hazard sportowy może przynieść państwu szacunkową kwotę od 40 do 50 miliardów dolarów rocznie.

Powiedział: „Amerykanie lubią zakłady, Amerykanie lubią sport. Łączysz je razem, to naturalna aktywność”.

Fani piłki nożnej popierają ustawę. Wyrazili to w jednym z popularnych barów sportowych w Minnesocie, Industrial Sports Bar Maca. Jeden z fanów, Sawyer Merry z Minneapolis, stwierdził: „Czasami chodzę do kasyna i stawiam na karty, więc jaka jest różnica między obstawianiem kart a obstawianiem graczy? Vulkan Vegas

Kolejny, Terrance Lynch z Champlin przyznał, że uwielbia obstawiać gry i zależy mu na idei legalizacji zakładów sportowych w Minnesocie. Powiedział nawet, że czasami udaje się do innych stanów, aby postawić zakład i dodał: „Gdziekolwiek jesteś, robi to więcej ludzi”.

Chociaż poparcie fanów jest silne, Garafalo nie jest optymistą, że ustawa przejdzie. Powiedział, że rząd Minnesoty działa znacznie wolniej niż ustawodawcy innych stanów.

Garafalo mówi o stanach takich jak Michigan, które w zeszłym tygodniu uruchomiły gry online i zakłady sportowe. Chociaż proces legalizacji był powolny i trwał rok, w końcu stał się faktem.

Według niektórych kibiców nielegalne zakłady sportowe w USA są warte miliardy. Jeśli zostanie zalegalizowany, zysk będzie korzystny dla sytuacji finansowej każdego państwa.

Prawodawcy w Gruzji najwyraźniej zdali sobie z tego sprawę, ponieważ ogłosili próbę legalizacji zakładów sportowych w stanie. Część przyszłych zarobków trafi bezpośrednio do stypendystów instytucji charytatywnej HOPE.

Aby stan Minnesota podążał za wskazówkami Michigan i Georgii, a ustawa została pomyślnie przyjęta, Garafalo wzywa wszystkich popierających legalne zakłady sportowe, aby zadzwonili do wybranych urzędników.