Veikkaus żąda identyfikacji dla automatów do gier

Veikkaus żąda identyfikacji dla automatów do gier

Veikkaus zapowiedział, że od 12 stycznia firma zażąda od swoich klientów weryfikacji ich tożsamości.

Nowe przepisy są częścią środków ochrony graczy, a operator spodziewa się zmniejszenia strat graczy nawet o 300 mln euro.

Zgodnie z nowym systemem gracze mogą logować się za pomocą wirtualnej karty identyfikacyjnej, którą mogą znaleźć na swoich telefonach.

Według przedstawiciela Veikkausa, dyrektora Jari Heino, zmiana ułatwi graczom kontrolę nad swoim hazardem, doprowadzi do mniejszych strat i zapewni, że wszyscy gracze mają co najmniej 18 lat, ponieważ podają swoje dane identyfikacyjne w kolejności uprawiać hazard.

Heino dodał: „Jeśli klient postrzega hazard jako problematyczny, na przykład w wyniku tej reformy, ma on możliwość całkowitego uniknięcia hazardu na automatach” - powiedział Heino. „Dla dużej części Finów hazard nie jest problematyczny, ale poprzez ten środek chcemy zaoferować narzędzia prewencyjne tym, którzy są narażeni na trudności”.

Ważny ruch

Duży ruch został po raz pierwszy wprowadzony w październiku 2020 r. W niektórych regionach Finlandii. Był to pierwszy program pilotażowy, który rozrósł się i rozszerzył. W listopadzie dodano kolejne regiony, aw grudniu operator ogłosił, że pomiary zostaną rozszerzone na cały kraj.

Nowa weryfikacja tożsamości dla automatów miała zostać wdrożona w 2023 roku. Jednak dostawca ostatnio znalazł się pod presją, aby wzmocnić swoją politykę hazardową .

Veikkaus wprowadzi w tym roku więcej środków kontroli , takich jak ograniczenia w salonach gier, które pozwolą grać tylko klientom, którzy zweryfikowali swoją tożsamość. Stanie się to w lipcu, kiedy nie tylko automaty do gier będą wymagały identyfikacji. Inne gry będą podlegać nowemu wymogowi do 2023 roku Vulkan Vegas.

W kwietniu 2020 roku Veikkaus obniżył limity strat w grach kasynowych online do 500 € tygodniowo. Środek ten miałby obowiązywać co najmniej do marca 2021 r.

Obecna pandemia zmusiła firmę do zmniejszenia liczby działających slotów. 8 000 z nich zostanie odłączonych do końca 2021 r. W czerwcu liczba ta wzrosła z 3500 urządzeń.

Veikkaus odnotował 28,1% spadek przychodów brutto z powodu wpływu wirusa.

Obecnie prawie wszystkie automaty do gier Veikkaus są niedostępne z powodu pandemii koronawirusa, ale wiele z tych wyłączonych maszyn zacznie ponownie działać, gdy nowa reguła ID wejdzie w życie.

Według członka Unii Europejskiej Finlandia jest jedynym krajem europejskim, który utrzymuje monopol na hazard. W grudniu Europejskie Stowarzyszenie Hazardu i Zakładów (EGBA) zwróciło się z prośbą do Finlandii o zmianę polityki poprzez zniesienie monopolu Veikkausa.

Źródło: Veikkaus: „Kontrola Slot ID zmniejszy straty graczy o 300 milionów euro”, iGaming Business, 11 stycznia 2021 r.