Zakłady na pojedyncze wydarzenie mogą wreszcie trafić do Kanady

Zakłady na pojedyncze wydarzenie mogą wreszcie trafić do Kanady

Rząd federalny Kanady podejmuje kroki w celu zalegalizowania zakładów na pojedyncze wydarzenie, ponieważ praktyka ta rośnie w sąsiednich Stanach Zjednoczonych, a krajowa branża hazardowa zmaga się ze skutkami pandemii Covid-19.

Kanadyjski minister sprawiedliwości i prokurator generalny David Lametti przedstawił w czwartek ustawę wzywającą do depenalizacji zakładów sportowych na pojedyncze wydarzenie w Kanadzie.

Gdyby ustawa zyskała na popularności i została przyjęta, zmieniłaby paragraf 207 (4) (b) kanadyjskiego kodeksu karnego i upoważniłaby prowincje i terytoria do tworzenia ram regulacyjnych i prowadzenia zakładów na pojedyncze wydarzenie online i / lub w sklepach stacjonarnych. lokalizacje takie jak kasyna. Gracze będą mogli stawiać zakłady na wszystkie wydarzenia sportowe z wyjątkiem wyścigów konnych.

Czy hazard online jest legalny w Kanadzie?

Rząd federalny zachowa swoją rolę w kwestiach związanych z zakładami równorzędnymi w wyścigach konnych na podstawie niedawno przedłożonej ustawy.

Minister Lametti powiedział w oświadczeniu, że proponowane przez niego poprawki „pomogą stworzyć bezpieczne i uregulowane środowisko dla Kanadyjczyków, którzy chcą uczestniczyć w zakładach sportowych na pojedyncze wydarzenia”.

Obecnie zakłady wzajemne są jedyną legalną opcją zakładów w Kanadzie. Umożliwia obstawiającym postawienie jednego zakładu sportowego, który obejmuje dwa lub więcej zakładów połączonych w jeden. Według ostatnich doniesień Kanadyjczycy co roku obstawiają zakłady o wartości około 500 milionów CAD Vulkan Vegas.

Jednak pomimo tego, że jest to niedozwolone, uważa się, że zakłady na pojedyncze wydarzenie w Kanadzie to branża warta 14 miliardów CAD , a pieniądze są wypłacane przez nielegalnych bukmacherów i zagraniczne zakłady bukmacherskie.

Rząd miał nadzieję przyspieszyć proces

Kanadyjski przemysł hazardowy szybko zwrócił pełne nadziei oko w stronę możliwej legalizacji zakładów na pojedyncze wydarzenie. Uważa się, że praktyka ta, jeśli zostanie zalegalizowana, może złagodzić wpływ pandemii Covid-19 na sektor.

Kasyna w całym kraju zostały w tym roku po raz drugi zamknięte, ponieważ druga fala koronawirusa spowodowała nowe ograniczenia w prowincjach i terytoriach.

O proponowanej legalizacji zakładów na pojedyncze wydarzenie Paul Burns, dyrektor generalny Canadian Gaming Association, powiedział, że Covid-19 miał „poważny wpływ na branżę gier hazardowych w kraju, więc dostęp do tego nowego produktu pomoże w odbudowie branży”. Wezwał również rząd do „szybkiego przejścia” przez proces legalizacji, aby można było wygenerować nowe dochody i dolary podatkowe.

Liberalny poseł Chris Bittle powiedział na Twitterze, że legalizacja zakładów na pojedyncze wydarzenie pomoże Kanadzie w utrzymaniu hazardu z dala od kwitnącego czarnego rynku. Zauważył, że „zamiast tworzyć miejsca pracy i stymulować nasz lokalny przemysł turystyczny, zakłady sportowe na pojedyncze gry były czarnym rynkiem, który unikał podatków i kierował fundusze na przestępczość zorganizowaną ”.

Ustawodawca dodał, że zezwolenie na tę praktykę stanowi okazję dla ich branży do „konkurowania z krajami granicznymi i zatrzymania części z 14 miliardów dolarów kanadyjskich wydanych na czarnorynkowe zakłady sportowe w Kanadzie”.

Na początku tego roku pięć największych zawodowych lig sportowych w Ameryce Północnej wezwało rząd Kanady do zezwolenia na zakłady na pojedyncze wydarzenia, ponieważ praktyka ta „już odbywa się nielegalnie” w tym kraju oraz „legalny i regulowany rynek zakładów sportowych […]

byłoby korzystne dla sportu i jego fanów ”.