BtoBet, aby wzmocnić kolumbijską ekspansję Williama Hilla

BtoBet, aby wzmocnić kolumbijską ekspansję Williama Hilla

William Hill wybrał BtoBet należący do Aspire Global, aby wzmocnić swoją ekspansję w Ameryce Łacińskiej po tym, jak nabył większościowy pakiet udziałów w firmie hazardowej online z licencją w Kolumbii, aby wykazać duże zainteresowanie krajową i regionalną przestrzenią gier iGaming.

W poniedziałek pojawiły się wiadomości, że Aspire Global i William Hill zawarły długoterminową umowę, zgodnie z którą brytyjski bukmacher będzie korzystał z technologii zakładów sportowych BtoBet w miarę ekspansji w Kolumbii.

Zgodnie z warunkami umowy, BtoBet dostarczy swojemu nowemu partnerowi rozwiązanie i platformę do zarządzania kontami graczy (PAM), a także innowacyjne rozwiązanie dotyczące zakładów sportowych.

To niedawne partnerstwo wzmacnia pozycję BtoBet w Ameryce Łacińskiej, a zwłaszcza na regulowanym kolumbijskim rynku gier i zakładów sportowych online. William Hill to najnowszy główny operator, z którym dostawca technologii bukmacherskich będzie współpracował w Kolumbii.

Aspire Global, wiodący dostawca rozwiązań iGaming, ogłosił, że we wrześniu przejmie BtoBet w ramach transakcji o wartości 20 milionów euro. Firma stwierdziła, że przejęcie specjalisty od oprogramowania do zakładów sportowych pomoże jej umocnić się na konkurencyjnym polu zakładów B2B.

BtoBet współpracuje z ponad 30 operatorami działającymi w Europie, Afryce i Ameryce Łacińskiej, ze szczególnym uwzględnieniem dwóch ostatnich regionów. Doświadczenie dostawcy zakładów sportowych w Ameryce Łacińskiej odegrało kluczową rolę w decyzji Aspire o jej przejęciu Vulkan Vegas.

Zawsze szukamy najlepszych zlokalizowanych rozwiązań

Jak wspomniano powyżej, informacje o partnerstwie Williama Hilla z BtoBet pojawiły się wkrótce po tym, jak operator ogłosił, że kupił większościowy pakiet udziałów w licencjonowanym przez Kolumbię operatorze Alfabet SAS, który prowadzi markę gier i zakładów sportowych BetAlfa.

Umowa umożliwia Williamowi Hill ekspansję na regulowanym rynku kolumbijskim i sprawia, że Kolumbia jest dziewiątym regulowanym terytorium, na którym działa brytyjski gigant hazardowy.

Komentując współpracę z BtoBet, dyrektor generalny William Hill, Ulrik Bengtsson, powiedział, że są podekscytowani możliwością, jaką ten sojusz zapewni im, aby zapewnić „najwyższą jakość gier” swoim kolumbijskim klientom. Pan Bengtsson dodał, że jego firma zawsze szuka „najlepiej zlokalizowanych rozwiązań”, a BtoBet ma dobrą pozycję w Kolumbii.

Dyrektor generalny Aspire Global, Tsachi Maimon, powiedział, że ta nowa umowa „pokazuje siłę naszej oferty i usług oraz toruje nam drogę do dalszej ekspansji na regulowane rynki na całym świecie”.

Pan Maimon wyjaśnił dalej, że ich partnerstwo z William Hill dowodzi ich zdolności do przyciągania firm hazardowych pierwszego poziomu i że są one w stanie konkurować o każdą umowę na dowolnym rynku.

Kolumbia cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony międzynarodowych firm hazardowych. W 2016 roku kraj ten jako pierwszy w regionie Ameryki Łacińskiej zreorganizował swoją przestrzeń hazardową online w sposób umożliwiający zainteresowanym operatorom uzyskanie licencji od lokalnego regulatora Coljuegos i prowadzenie działalności w regulowanym środowisku.