Floryda wznawia nakłady na zakłady sportowe, ale czy to już koniec?

Floryda wznawia nakłady na zakłady sportowe, ale czy to już koniec?

Floryda dzwoni w 2021 r., Aby ponownie zalegalizować zakłady sportowe. Jednak potężne plemię Seminole zostało wykluczone z równania, a to nigdy nie wróżyło dobrze żadnej legislacji związanej z hazardem.

Sen. Jeff Brandes, zagorzały zwolennik zakładów sportowych, złożył w tym tygodniu trzy rachunki, aby zalegalizować zakłady i zlecić loterii Florida Lottery ich regulację.

Jeśli zostanie zatwierdzony, SB 392 zezwoliłby na zakłady sportowe na terytorium stanu, a Florida Lottery nadzorowałaby sposób prowadzenia działalności. Zgodnie z pozostałymi dwoma rachunkami, SB 394 i SB 396, zakłady sportowe byłyby opodatkowane w wysokości 15% od przychodów, podczas gdy licencje na zakłady kosztowałyby 100 000 USD. Posiadacze licencji będą również musieli uiścić roczną opłatę za odnowienie w wysokości 100 000 USD.

Środki umożliwiają cyfrowe zakłady sportowe i obstawianie w samoobsługowych kioskach loteryjnych. Wzywają również do wprowadzenia maksymalnego limitu zakładów, który został ostro protestowany przez firmy bukmacherskie w innych stanach i prawdopodobnie zostanie zestrzelony również na Florydzie.

Legislatura Florydy zbierze się 2 marca i potrwa do 30 kwietnia. Senator Brandes wprowadził prawie identyczne środki w celu wprowadzenia legalnych zakładów sportowych do stanu przed sesją legislacyjną w 2020 r., Ale nie zostały one wysłuchane przez żadną komisję. Ustawodawca ma nadzieję, że te trzy ustawy zostaną rozpatrzone pod nowym kierownictwem państwa.

Brak wzmianki o plemieniu Seminole może zakłócić wysiłek

W rachunkach senatora Brandesa nie ma wzmianki o plemieniu Seminole, co z pewnością byłoby główną przeszkodą przed jego ponowną próbą zalegalizowania hazardu sportowego. Plemię kontroluje giganta gier i gościnności Hard Rock International i prowadzi sześć kasyn na Florydzie Vulkan Vegas.

Potężne plemię twierdzi, że ma wyłączność na zakłady sportowe w stanie. W 1995 roku National Indian Gaming Commission stwierdziła, że wszystkie formy gier klasy III należą do kompetencji plemiennych. A zakłady sportowe są objęte definicją gier klasy III.

Legislatura Florydy i plemię Seminole od pięciu lat toczą ostry spór o porozumienie hazardowe plemienia ze stanem i było bardzo niewiele sygnałów, że wkrótce zostanie osiągnięte porozumienie, które zadowoli obie strony.

Fakt, że rachunki senatora Brandesa nie wspominają o Seminolesach jako przyszłych dostawcach usług zakładów sportowych, może pogłębić istniejący spór i ostatecznie zniweczyć wysiłek prawodawcy.

Należy również zauważyć, że zgodnie z poprawką do konstytucji zatwierdzoną w referendum w 2018 roku wyborcy z Florydy mają ostatnie słowo w sprawie propozycji rozszerzenia hazardu.

Plemię Seminole wcześniej zaciekle walczyło, aby zapobiec ekspansji nie-plemiennego hazardu ( zaorało miliony w referendum w 2018 r.) I odniosło sukces, więc zakłady sportowe odbywają się bez plemienia.