Paysafe Gotów do zwrotu na giełdzie poprzez połączenie SPAC

Paysafe Gotów do zwrotu na giełdzie poprzez połączenie SPAC

Paysafe Group Holdings ma wejść na giełdę w wyniku fuzji z firmą obsługującą czeki in blanco wspieraną przez Billa Foleya, która wycenia firmę zajmującą się płatnościami online na około 9 miliardów dolarów, łącznie z długiem.

Paysafe jest londyńskim dostawcą usług płatniczych, który oferuje usługi pod marką Paysafe oraz za pośrednictwem wielu innych marek działających pod jego parasolem, w tym NETELLER i Skrill. E-portfele firmy i inne produkty płatnicze są intensywnie wykorzystywane w branży hazardowej.

Paysafe zgodził się na połączenie ze spółką celową (SPAC) Foley Trasimene Acquisition Corp II. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w pierwszej połowie 2021 r. Kiedy to się stanie, Paysafe pojawi się na giełdzie NASDAQ pod symbolem giełdowym „PSFE”.

Pan Foley powiedział, że gigant płatniczy znajduje się na szczycie jego listy celów fuzji, ponieważ ma różne skalowalne biznesy i znajduje się w świetnej pozycji.

Dyrektor naczelny Paysafe, Philip McHugh, powiedział, że firma planuje rozszerzyć swój portfel portfela cyfrowego poprzez przejęcie kilku graczy z tej wysoce konkurencyjnej przestrzeni, a także umocnić się na rodzącym się, ale szybko rozwijającym się rynku zakładów sportowych w USA. Pan McHugh zachowa swoją rolę po fuzji firmy z Foley Trasimene.

Zwrot z giełdy

Niedawno ogłoszona fuzja będzie oznaczać zwrot giełdowy dla Paysafe, który został wycofany z Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych w grudniu 2017 r. Po przejęciu firmy przez firmy Blackstone Group i CVC Capital Partners na początku tego roku Vulkan Vegas.

Jesienią 2019 roku pojawiły się doniesienia, że Blackstone i CVC były w trakcie przygotowań do umieszczenia Paysafe na giełdzie i że firma zajmująca się przetwarzaniem płatności może wycenić ponad 10 miliardów dolarów, w tym dług, w potencjalnej ofercie publicznej.

W listopadzie ponowna runda raportów z notowań sugerowała, że zwolennicy Paysafe wznowili rozmowy z potencjalnymi doradcami na temat wprowadzenia spółki na giełdę albo poprzez pierwszą ofertę publiczną, albo przez fuzję ze spółką czekową.

CVC i Blackstone będą największymi inwestorami Paysafe po planowanej fuzji i notowaniu SPAC. Starszy dyrektor zarządzający Blackstone, Martin Brand, powiedział, że zatrzymanie większości inwestycji pozwoliłoby firmie wykupującej skorzystać z przewidywanych dobrych wyników Paysafe.

Fuzje SPAC przyjęły w tym roku rynki publiczne jako jeden z najciekawszych trendów roku 2020. Kierownictwo postrzega połączenie z firmami czekowymi jako szybki sposób na wprowadzenie własnych firm na rynek z potencjalnie większym pozyskiwaniem funduszy i mniejszą złożonością niż tradycyjny proces IPO.

A firmy fintech, takie jak Paysafe, wydają się być kolejnym gorącym rynkiem SPAC, ponieważ więcej osób robiło zakupy online podczas pandemii Covid-19 i dokonuje więcej płatności online.

Paysafe to najnowsza firma płatnicza, która weszła na giełdę za pośrednictwem połączenia SPAC po tym, jak Paya i Billtrust ogłosiły i zakończyły podobne transakcje na początku tego roku.

Należy zauważyć, że trend SPAC ogarnął również branżę gier hazardowych online. Trzy amerykańskie firmy zajmujące się grami cyfrowymi i zakładami bukmacherskimi ogłosiły w ostatnich miesiącach zawieszenie SPAC, a są to DraftKings , Golden Nugget Online Gaming i Rush Street Interactive.