Ustawodawcy z Alabamy omawiają legalizację hazardu sportowego

Ustawodawcy z Alabamy omawiają legalizację hazardu sportowego

Ustawodawcy z Alabamy omawiają ustawę domową, aby zalegalizować zakłady sportowe w stanie, podczas gdy miejscowi wyrażają mieszane emocje.

To nie pierwszy raz, kiedy taka ustawa wywołuje dyskusję na wzór stanowych ustawodawców, ale może to być pierwszy raz, kiedy przechodzi przez ustawodawcę.

Jeśli gracze chcą postawić na swoje ulubione drużyny sportowe z Alabamy, muszą udać się do Tennessee lub Mississippi, jednak reprezentant John Rogers z Birmingham przedstawił House Bill 161, który, jeśli zostanie zatwierdzony, pozwoli na obstawianie zarówno uczelnianych, jak i profesjonalnych wydarzeń sportowych. jak inne autoryzowane zawody w kraju.

Wiele stanów chce zalegalizować zakłady sportowe, które są obecnie dozwolone tylko w 20 stanach, w tym w Waszyngtonie i Tennessee, gdzie w 2018 roku rozpoczęto legalizację hazardu sportowego.

Rep. Rick Staples jest odpowiedzialny za wprowadzenie rachunku, który zawiera przepisy dotyczące regulacji i opodatkowania lokalnego rynku zakładów.

Decyzja należała do społeczności stanowych, które mogły zdecydować, czy chcą, aby zakłady sportowe zostały zalegalizowane w swoich regionach w drodze wyborów lokalnych.

W pierwszym miesiącu legalnego obstawiania w Tennessee stan wygenerował ponad 2 miliony dolarów wpływów podatkowych.

Mieszane uczucia

Jednak w Alabamie potencjalna legalizacja hazardu wywołuje mieszane emocje.

Według Jessiki German, która wspiera legalne zakłady sportowe, Alabama również może skorzystać z dodatkowych dobrych dochodów . Dodała: „Inne stany widzą z tego wiele korzyści. Nie ma na to dobrej ani złej odpowiedzi, więc uważam, że pieniądze można by przeznaczyć na edukację, programy zdrowotne, a nawet budowę dróg ” Vulkan Vegas.

W międzyczasie Matthew Jason Sherrod uważa, że korzyści finansowe są bardzo ważne dla lokalnej gospodarki, ale uważa również, że zakłady sportowe zepsują integralność sportu.

Dodał: „Gdyby wzięli zyski i zrobili z nim coś dobrego, co pomogłoby kolejnym pokoleniom, byłoby dobrze. Ale jedyny problem, jaki z tym czuję, to to, że psuje grę. Kiedy już masz wszystkich tych ludzi, kiedy szanse się rozwiną, to, to i inne gry zostały zmanipulowane, rujnując sport, który uwielbiają oglądać Amerykanie ”.

Podczas gdy w Alabamie nadal dyskutuje się o legalnych zakładach sportowych, niedawno ustawa z Georgii pokonała pierwszą poważną przeszkodę. W zeszłym tygodniu komisja parlamentu stanowego zatwierdziła ustawę.

Oczekuje się, że nowy projekt da Georgia Lottery Corporation uprawnienia nadzorcze dla sześciu lub więcej dostawców. Nie ma również potrzeby, aby wyborcy zatwierdzali nową poprawkę do konstytucji, ponieważ środek dotyczy zakładów sportowych w istniejącym systemie loterii.