Veikkaus ogłasza wznowienie działalności związanej z grami w Satakunta

Veikkaus ogłasza wznowienie działalności związanej z grami w Satakunta

Operator gier Veikkaus ogłosił wznowienie działalności na automatach i salach gier w regionie Satakunta w Finlandii. Firma zapewnia, że wszystkie działania będą zgodne z ograniczeniami koronawirusa.

Tymczasowy zakaz jakiejkolwiek działalności w Satakurze został nałożony z powodu rosnącej liczby pozytywnych przypadków Covid-19.

Satakura jest jednym z nielicznych regionów, w których hazard jest obecnie dozwolony. Fiński rząd obecnie nie pozwala hazardu i herbaty oraz automaty do pracy w obszarach kraju, gdzie są koronawirusa przypadki idących większą liczbę codziennie.

Jednak Satakura odnotował znaczny spadek w pozytywnych przypadkach, które doprowadziły do otwarcia obiektu hazardowego, ale zgodnie z podstawowymi środkami Covid-19, co oznacza, że automaty Veikkaus mogą wznowić działalność.

Środki związane z pandemią

Operator zapowiedział, że od 16 stycznia otworzy swoje automaty w kioskach, sklepach i stacjach drogowych. Otwarte zostaną również sale gier.

W międzyczasie Wyspy Alandzkie zarejestrowały wiele pozytywnych przypadków koronawirusa i weszły w fazę bardzo poważnych ograniczeń, a Veikkaus został zmuszony do wstrzymania wszelkiej działalności hazardowej w regionie.

Operator wyłączy wszystkie automaty do gier, zamknie przychody z gier hazardowych w całym regionie do czasu zmiany warunków.

W zeszłym tygodniu Veikkaus został zmuszony do zamknięcia automatów w innym regionie - Kainuu ponownie z powodu ograniczeń.

Ze względu na straty, z którymi będzie musiał się zmierzyć operator ze względu na wszystkie ograniczenia, Veikkaus wymyślił nową funkcję, która zmniejszy straty Vulkan Vegas.

Od 12 stycznia fiński monopolista domaga się identyfikacji dla automatów do gier. Nowe przepisy są częścią środków ochrony graczy, które mają zmniejszyć straty nawet o 300 mln euro.

Zgodnie z nowym systemem gracze będą mieli na swoich telefonach wirtualne dowody osobiste, dzięki którym będą mogli uzyskać dostęp do dowolnego wybranego przez siebie slotu. To znacznie ułatwia graczom kontrolowanie hazardu. Według przedstawicieli Veikkausa system ten zapewni również, że wszyscy gracze mają ukończone 18 lat.

Nowy system identyfikacji miał zostać wdrożony w 2023 roku. Ze względu na zwiększoną liczbę przypadków Covid-19 w Finlandii Veikkaus musiał wprowadzić go wcześniej.

Pierwsze automaty do gier używające identyfikatorów zostały wprowadzone w październiku 2020 roku w niektórych regionach kraju. W listopadzie i grudniu dodano więcej obszarów. Teraz operator myśli o wdrożeniu go w całym kraju.

Veikkaus obiecuje wprowadzić jeszcze więcej środków kontroli w tym roku, aby zapewnić bezpieczeństwo gracza.

Po lipcu nie tylko maszyny będą wymagały identyfikacji, ale także inne gry.