Veikkaus tymczasowo wyłącza automaty do gier w wielu obszarach w wyniku ataku wirusa

Veikkaus tymczasowo wyłącza automaty do gier w wielu obszarach w wyniku ataku wirusa

Veikkaus, państwowy monopolista hazardowy Finlandii, poinformował w czwartek, że tymczasowo zamknie automaty do gier i automaty do gier w wielu obszarach w całym kraju skandynawskim, aby pomóc ograniczyć rozwój Covid-19.

Operator gier hazardowych rozpoczął zamykanie salonów gier i przełączanie automatów do trybu offline i spodziewa się, że zostanie to zakończone najpóźniej do soboty. Te operacje hazardowe pozostaną zamknięte do połowy grudnia, podała firma.

Wiadomości o zamykaniu salonów gier Veikkaus i zamykaniu automatów pojawiły się w momencie, gdy fińscy urzędnicy ds. Zdrowia poinformowali, że wskaźnik zakażeń Covid-19 w większości kraju „rośnie w zastraszającym tempie”.

Wiceprezes Veikkaus ds. Kanałów i Sprzedaży Jari Heino powiedział w czwartkowym oświadczeniu, że ściśle monitorują rozwój sytuacji pandemicznej w kraju i postępują zgodnie z instrukcjami urzędników ds. Zdrowia.

Wiceprezes Veikkaus powiedział, że szybko podjęli decyzję o zamknięciu części swojej działalności detalicznej w czwartek po tym, jak fińskie Ministerstwo Spraw Społecznych i Zdrowia zgłosiło wzrost liczby nowych przypadków Covid-19 we wszystkich okręgach szpitalnych, szczególnie w Helsinkach.

Veikkaus kontynuuje wprowadzanie obowiązkowej weryfikacji tożsamości w slotach

Tymczasem Veikkaus w tym miesiącu kontynuował wdrażanie nowych odpowiedzialnych kontroli hazardu, ponieważ stara się wzmocnić swoją politykę i praktyki dotyczące odpowiedzialności społecznej Vulkan Vegas.

Firma wprowadziła w październiku obowiązkową weryfikację tożsamości w niektórych swoich automatach w ramach programu pilotażowego przed przyszłorocznym wdrożeniem środków identyfikacji w całej sieci.

Zgodnie z nowelizacją fińskiej ustawy o loteriach weryfikacja tożsamości graczy na automatach miała stać się obowiązkowa w punktach gier detalicznych w całym kraju od 2023 r. Jednak Veikkaus wezwał do wcześniejszego wdrożenia środków i zobowiązał się do ich wprowadzenia w styczniu 2021 r.

Środki te będą wymagały od graczy, którzy chcą grać na automatach Veikkaus, identyfikowania się za pomocą karty gracza Veikkaus, zatwierdzonej aplikacji mobilnej lub karty bankowej połączonej z bazą danych operatora gier hazardowych.

Veikkaus wprowadził obowiązkową weryfikację tożsamości na 100 automatach w październiku i rozszerzył ją na więcej urządzeń na początku listopada.

W związku z tym posunięciem firma powiedziała, że chce zbudować środowisko do gier, które umożliwi opiekę nad problemowymi graczami.

Veikkaus planował również usunąć około 3500 automatów do gry do końca roku i kolejne 4500 w ciągu następnych pięciu lat. Jednak później ogłosił plany wyłączenia 8000 urządzeń przed końcem roku, co oznacza, że do 2021 roku będzie miał 10500 maszyn.