Veikkaus wprowadzi obowiązkową weryfikację identyfikatora automatów w dniu 12 stycznia

Veikkaus wprowadzi obowiązkową weryfikację identyfikatora automatów w dniu 12 stycznia

Veikkaus, jedyny podmiot uprawniony do świadczenia usług hazardowych w Finlandii, potwierdził w tym tygodniu, że wprowadzi zapowiedziane wcześniej obowiązkowe kontrole weryfikacji tożsamości w swojej sieci automatów do gier 12 stycznia 2021 r.

Zgodnie z nowelizacją fińskiej ustawy o loteriach obowiązkowa weryfikacja tożsamości graczy na automatach miała zostać wdrożona od 2023 r. Jednak pod naciskiem, że powinien wzmocnić swoją politykę odpowiedzialnego hazardu, Veikkaus zrewidował swoje plany i zobowiązał się do wprowadzenia środków pod koniec stycznia 2021 r. .

Firma poinformowała teraz, że będzie w stanie wykonać zadanie kilka tygodni wcześniej, niż oczekiwano.

Veikkaus tymczasowo zamyka automaty do gier w wielu obszarach w wyniku ataku wirusa

Obowiązkowa weryfikacja tożsamości będzie wymagała od graczy automatowych identyfikacji siebie za każdym razem, gdy chcą grać za pomocą karty gracza Veikkaus, zatwierdzonej aplikacji mobilnej lub karty bankowej połączonej z bazą danych firmy. Nowe środki umożliwią również graczom samodzielne wykluczenie się z gier hazardowych w całej posiadłości automatów Veikkaus.

Fiński operator gier hazardowych powiedział wcześniej, że nowe kontrole weryfikacji tożsamości pomogłyby mu zbudować środowisko gier, które umożliwiłoby mu opiekę nad problemowymi hazardzistami i graczami wykazującymi wczesne oznaki uzależnienia od hazardu.

Weryfikacja tożsamości zostanie najpierw wprowadzona w lokalizacjach innych firm

Należy zauważyć, że obowiązkowa weryfikacja tożsamości zostanie najpierw wprowadzona na automatach do gier znajdujących się w witrynach stron trzecich, które nie są własnością Veikkaus, takich jak restauracje, sklepy i stacje benzynowe. Urządzenia w tych miejscach będą wymagać od graczy zweryfikowania swojej tożsamości od 12 stycznia Vulkan Vegas.

Operator wprowadzi obowiązkową weryfikację w swoich automatach latem 2021 roku, również stało się znane.

Veikkaus uruchomił program pilotażowy gry opartej na kontach we wrześniu, kiedy wprowadził obowiązkową weryfikację tożsamości na kilku automatach. W listopadzie rozszerzyła program pilotażowy, wprowadzając grę opartą na kontach na dodatkowych urządzeniach.

W ramach swojej nowej polityki odpowiedzialnego hazardu Veikkaus zamierza również zmniejszyć swój majątek na automatach do gier o 8000 urządzeń do końca roku. Firma wcześniej ogłosiła, że do końca 2020 roku zamknie 3500 maszyn , ale później ujawniła plany wycofania większej liczby urządzeń. Firma pojawi się w 2021 roku z 10500 automatami do gier w całej Finlandii.

W osobnej wiadomości, partner firmy Veikkaus w zakresie oprogramowania do gier hazardowych online, IGT, ogłosił na początku tego tygodnia, że wkrótce uruchomi zdalny serwer gier i zawartość kasyna online z monopolem hazardowym w Finlandii. Veikkaus uzyska dostęp do produktów IGT za pośrednictwem rozwiązania PlayDigital.

Ponieważ Veikkaus ogranicza swoją ofertę naziemną, hazard online staje się coraz ważniejszy dla fińskiego monopolu hazardowego.

Jednak fiński operator wylądował w gorącej wodzie podczas wieloletniego partnerstwa z IGT o wartości wielu milionów euro, ponieważ stwierdzono, że Veikkaus zawarł to partnerstwo bez przeprowadzania procedury przetargowej, która kolidowała z fińskimi przepisami i prawem.

W odpowiedzi na krytykę umowy, dyrektor Veikkaus ds. Prawnych i społecznej odpowiedzialności biznesu, Pekka Ilmivalta, powiedział na początku tego roku, że to, co mieli z IGT, było „kontynuacją starej umowy, w której nie było konieczne posiadanie oddzielnego przetargu”.